Radović doneo pobedu Legiji

Drugih 12 utakmica Lige Evrope nisu donele uzbuđenja poput onih u duelima koji su odigrani u grupama G, H, I, J, K, L! Postignuta su svega 22 gola (u prvih 12 postignuto je 40), a favoriti su uglavnom ispunili očekivanja.

Totenhem je pobedom protiv Rubina (1:0) u Londonu napravio bitan korak ka plasmanu u drugu fazu, PSV je trijumfom u Tel Avivu protiv Hapoela (1:0) zadržao stopostotan učinak, baš kao i Sporting iz Lisabona, koji je na svom terenu savladao rumunski Vasluj - 2:0.

Zvezda večeri od srpskih interanacionalaca je bez ikakve dileme bivši fudbaler Partizana Miroslav Radović, koji je svojoj Legiji doneo slavlje u Bukureštu. Poljaci su savladali Rapid rezultatom 1:0, a sjajni vezista postigao je gol u 73. minutu.

Još jedan minimalan rezultat zabeležen je u Kijevu, gde je Dinamo bio bolji od Bešiktaša, a gol odluke delo je Garmaša u četvrtom minutu nadoknade.

Najubeljiviju pobedu ostvario je Stouk, upotpunivši uspešno veče engelskih ekipa (pobedili Birmingem i Totenhem, Fulam poražen). Crveno-beli su kao domaćini bili bolji od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 3:0. Oba tima završila su duel sa po 10 fudbalera, ali je domaćin znatno duže igrao sa čovekom manje.

Kada su u pitanju favoriti koji nisu ispunili očekivanja, svakako prednjače Pari Sen Žermen i Atletik Bilbao. Parižani su utakmicu u Bratislavi protiv Slovana završili sa dva crvena kartona, ali su izvukli 0:0, dok su Špance poraza na domaćem terenu od Salcburga spasli golovi Ljorentea iz penala. Austrijanci su imali dva gola prednosti na poluvremenu.