Borusija "petardirala" Keln

Borusija je povela već u sedmom minutu kada je Šinđi Kagava postigao gol da bi već u 25 minutu bilo dva nula posle pogotka Marsela Šmelcera.

Fudbaleri iz Dortmunda do kraja poluvremena uspelisu još jednom da savladaju gostujućeg golmana a strelac u 44 minutu bio je Poljak Robert Levandovski.

Levandovski je nastavio i u drugom poluvremenu i već u 50 minutu postavio rezultat 4:0.

Do krajha meča još jedan gol za domaće postigao je Sebastijan Kel.

U Nirnebergu domaćin je odigrao neršeno 2:2 protiv Štutgarta iako je dva puta vodio.

Gol za Štutgart dao je i reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović koji je izjednačio na 1:1 sa penala u 61 minutu.

U ostalim utakmicama Herta i Majnc su igrali bez golova dok su na svom terenu minimalnu pobedu izborili Hofenhajm protiv Boruije Mehengladbah i Kajzerslautern protiv Frajburga.