Zvezda bolja od Novog Pazara

Andrija Kaluđerović je doveo Zvezdu u prednost kada je sa šest metara lako savladao golmana gostiju Vladana Đogatovića posle dobre akcije domaćina u kojoj su učestvovali Stevan Reljić, Kadu Mendeš i Kristijan Borha.

Prednost je na 2:0 povećao Evandro kada je sa desetak metara neometano šutirao posle povratnog pasa Darka Lazovića sa desne strane.

Pazarce je Bogunović vratio u igru kada je posle odličnog pasa Marka Mugoše pretrčao desnog beka Zvezde Nikolu Mikića i lob udarcem sa 16 metara savladao golmana Bobana Bajkovića.

Konačan rezultat Zvezda je postavila drugim golom Evandra. On je posle kornera Lazovića sa desne strane glavom savladao golmana gostiju Đogatovića.

Zvezda je mogla da povede u 14. minutu kada je Kadu dugom loptom pronašao Borhu na levoj strani koji je iskoristio slabu procenu golmana Vladana Đogatovića, centrirao u peterac gostiju, gde je, ipak, Aleksandar Petrović bio brži od Kaluđerovića.

U 21. minutu Kadu je lepo proigrao Lazovića na desnoj strani, ali je Petrović pravovremeno istrčao i odbranio šut Zvezdinog igrača.

Gosti iz Novog Pazara jedinu šansu u prvom poluvremenu imali su četiri minuta pre odlaska na odmor kada je Elvedin Škriljej za malo zakasnio da sa nekoliko metara neometan loptu glavom sprovede u mrežu.

U drugom poluvremenu Kaluđerović je glavom sa 12 metara posle centaršuta Evandra, ali pravo u golmana gostiju.

Borha je tokom drugog dela utakmice mogao da se upiše u strelce, ali je Kolumbijac dva puta bio neprecizan, a jednom je golman Pazaraca odbranio njegov šut iz peterca.

Pazarci su mogli da dođu do izjednačenja u 74. minutu, ali je lopta pogodila stativu posle udarca Škriljeja glavom.

Sudija Novak Simović u 51. minutu na kratko je prekinuo utakmicu zbog dima koji se spustio na teren posle bakljade Zvezdinih navijača.

Utakmici je prisustvovalo oko 12.500 navijača, a počela je minutom ćutanja zbog smrti Miodraga Komadine, Srbina koji je u četvrtak ubijen u Peći na Kosovu i Metohiji.

Tokom minuta ćutanja, oko 1.000 prisutnih navijača Novog Pazara je zviždalo.