Milan pobedio velikim preokretom

Tvorac velikog preokreta bio je Kevin-Prins Boateng, koji je ušao sa klupe za rezervne igrače, a onda postigao het-trik. Milan je tako došao u gornju polovinu tabele, dok je Leče ostao pretposlednji.

Udineze je pobedio Novaru sa 3:0 i tako ostao sam na vrhu tabele.

Igrači su nastupali sa crnom trakom oko ruke, a utakmice su počele minutom ćutanja u znak počasti italijanskom motociklisti Marku Simončeliju, koji je poginuo danas u trci za Veliku nagradu Malezije.

Leče je poveo golom urugvajskog reprezentativca Giljerma Đakomacija u 4. minutu, a do poluvremena je prednost porasla na 3:0 posle penala Masima Odoa i pogotka Karlosa Grosmilera.

Na poluvremenu je Boateng zamenio Robinja i već u 4. minutu drugog dela Milan je smanjio prednost. Reprezentativac Gane je u sledećih 14 minuta postigao još dva gola za het-trik, da bi Mario Jepes u 83. minutu doneo pobedu Milanezima.

Udineze je slavio laku pobedu posle dva gola i jedne asistencije Antonija di Natalea. Tim iz Udina sada ima dva boda više od Juventusa, koji je juče kod kuće odigrao 2:2 sa Đenovom.

Kaljari zaostaje jedan bod za Juveom posle utakmice bez golova s Napolijem. Oba tima su mogla da pobede posle sjajnog prvog poluvremena, u kome su obe ekipe pogađale stativu.

Inter je uspeo da "iščupa" pobedu od 1:0 nad Kjevom. Ovo je timu iz Milana tek drugi trijumf u sezoni, a do njega su došli pošto je Tijago Mota glavom smestio loptu u mrežu posle kornera Veslija Snejdera.

Roma je takođe pobedila sa 1:0, a savladan je Palermo.