Tipsarević u drugom kolu

Posle trujumfa u Moskvi, Tipsarević je i u Sankt Peterburgu nastavio sa odličnim igrama i lako je pobedio Rohusa posle 95 minuta.

Za ulazak u četvrtfinale, Tipsarević će se boriti protiv 85. igrača sveta Nemca Mihaela Berera, koga je u tri dosadašnja međusobna duela pobeđivao dva puta.

U meču protiv Rohusa, reprezentativac Srbije je na najbolji način pokazao koliko znači samopuzdanje koje se dobija serijom pobeda. U prvom setu je ima dve prilike za brejk i obe je iskoristio, a spasio je sve tri brejk lopte koje je imao Belgijanac.

U drugom setu Tipsarević je brzo poveo 4:1, a onda se opustio i dozvolio protivniku da se u vrati u meč i izjednači na 5:5. Meč ipak nije ušao u treći set, jer je srpski teniser petim brejkom iz isto toliko prilika stigao do vođstva od 6:5, da bi potom završio posao na svoj servis.

Turnir u Sankt Peterburgu igra se za nagradni fond od 663.750 dolara.