Partizan siguran protiv Smedereva

Golove za Partizan postigli su Zvonimir Vukić u 32, Marko Šćepović u 38. i Lazar Marković u 80. minutu. Strelac za Smederevo bio je Vojislav Bojatović u 74.

Partizan posle 10 utakmica ima 27 bodova, dok drugoplasirana Crvena zvezda ima 22, ali i utakmicu manje. Crveno-beli sutra gostuju kod Slobode Sevojno u Užicu.

Partizan je rutniski pobedio Smederevo, a imao je i dobrih prilika. Meč je odigran pred oko 1.500 ljudi, a na stadionu je bilo mnogo policije, zbog mogućnosti navijačkog obračuna. Osim toga, napadač domaćih Marko Šćepović ponovo se sukobio sa publikom.

Crno-beli su poveli u 32. minutu golom Vukića.

Vladimir Volkov izveo je kratko korner sa leve strane do Vukića, a on je sa strane izvan šesnaesterca savladao golmana Dejana Rankovića.

Na 2:0 povisio je Šćepović kada je primio loptu na oko 25 metara, zatim prešao trojicu igrača Smedereva i izašao sam pred Rankovića i lako ga savladao.

Mladi napadač, koji je i ranije imao problema sa disciplinom, proslavio je gol tako što se okrenuo ka istočnoj tribini i stavio prst na usta, poručivši tako navijačima da prestanu da mu zvižde.

Time je, međutim, izazvao suprotan efekat, tako da je dobijao zvižduke svaki put kada bi primio loptu. Trener Aleksandar Stanojević zamenio ga je na poluvremenu.

Najbolju šansu za Partizan propustio je Eduardo, koji je u 53. minutu, posle dodavanja Markovića prebacio prazan gol sa oko četiri metra.

Gol Smedereva delo je dvojice rezervi. Nenad Adamović je na levoj strani prevario Volkova, centrirao do Bojatovića, koji je smestio loptu u mrežu.

U 80. minutu Eduardo je ubacio loptu pored odbrane Smedereva, a ispred Rankovića su izbili Saša Ilić i Marković.

Ilić je ćušnuo loptu Markoviću, koji se u šesnaestercu spetljao, okrenuo se od golmana, a onda se ponovo okrenuo ka gol i plasirao loptu u mrežu.