Fetel osvojio prvu VN Indije

Fetel je vodio od starta do cilja kroz koji j prošao za jedan sat, 30 minuta i 35 sekundi a mesto na podijumu osvojili su i Dženson Baton iz Meklarena i Fernando Alonso iz Ferarija.

Pošto je pitanje šampiona rešeno u plasmanu vozača i konstruktora najzanimljivije je nadmetanje za mesto vicešampiona koje je utvrdio Baton jer je na stazi Bud pored Nju Delhija osvojio drugo mesto i uvećao prednost u odnosu na Alonsa koji je treći i Vebera na četvrtom mestu.

Zanimljivo je da je plasman prva četiri vozača na današnjoj trci istovetan sa pozicijama na prva četiri mesta tabele vozača. Fetel je ubedljivo prvi, a za njim slede Baton, Alonso i Veber.

Hamilton koji zauzima peto mesto na tabeli bio je danas osmi, a ponovo je na stazi imao incident sa Felipeom Masom iz Ferarija zbog koga je morao vanredno u boks na popravku.

Masa je posle sudara morao da odustane, a dvojici vozača je ovo već treći incident za redom na trkama Formule Jedan.

Oni su posle Velike nagrade Japana razmenili oštre reči i kritike.

Vozači Fors Indije zauzeli su deveto i 13. mesto a domaći vožac Narajen Kartikejan koji vozi za Ispaniju zauzeo je 17. mesto pred svojom publikom

Vožači Mercedesa Mihael Šumaher i Niko Rozberg zauzeli su peto i šetso mesto a bodove su još osvojili Hamilton, Aime Algersuari iz Ispanije, Adrijan Zutil iz Fors Indije i pilot Zaubera Serđo Perez.

Fetel je pobedom u Indiji osvojio 11. trku u sezoni i izjednačio se sa sedmostrukim šampionom sveta Mihaelom Šumaherom koji je isto toliko pobeda u sezoni zabeležio kao vozač Ferarija 2002. godine.

Do kraja šampionata predstoje još trke u Abu Dabiju i Brazilu pa će Fetel imati priliku da obori rekord legendarnog zemljaka.