FSS kaznio Zvezdu i Novi Pazar

"Sada su pod uslovnom kaznom, Crvena zvezda, Novi pazar i Partizan a na navijačima je da odrede da li će se ponoviti nekorektno navijajanje", rekao je Pajović.

Ukoliko navijači klubova koji imaju uslovnu kaznu ponove neprimereno navijanje koje uključuje i parole i navijačke pesme koje sadrže nacionalnu i versku netrpeljivost biće automatski sprovedene kazne zabrane prisustva publike na jednoj utakmici, objasnio je Pajovih.

POGLEDAJ VIDEO: Delije protiv Novog Pazara

Novi Pazar je kažnjen sa dve utakmice gostovanja na kojima neće imati pravo da organizovano vodi svoje navijače.

Za te utakmice klub neće moći da kupi ulaznice a navijači neće moći da uđu na stadion sa zastavama parolama i drugim obeležijima kluba.

(old_image)

"To ne znači da simpatizeri Novog Pazara neće moći samostalno da kupe ulaznice i gledaju meč već da neće biti organizovanog dolaska navijača tog kluba", rekao je Pajović.

Crvena zvezda i Novi Pazar kažnjeni su zbog incidenata 22. Oktobra tokom utakmice 9. kola Super lige.

POGLEDAJ VIDEO: Torcida zapalila Zvezdin dres

Zvezda je na Marakani pobedila Novi Pazar sa 3:1, a susret je u drugom poluvremenu prekinut na tri minuta zbog pirotehnike koju su upalili domaći navijači.

Prethodno su gosti iz Novog Pazara zviždali tokom minuta ćutanja u čast Miodraga Komatine, Srbina ubijenog na Kosovu.