Crveno-beli pobedili OFK Beograd

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Andrija Kaluđerović, u 15. I 17. minutu. Na 2:1 smanjio je Li Adi autogolom u 19, a konačan rezultat postavio je Kristijan Borha u 78. minutu.

Zvezda je brzo stigla do dva pogotka prednosti, ali je reprezentativac Gane posle samo dva minuta vratio neizvesnost u meč. On je udarcem glavom poslao loptu iza leđa svog golmana Bobana Bajkovića, pošto
je loše intervenisao nakon duela sa napadačem OFK Beograda Tamašom Takačom i centaršuta Miloša Mijića iz prekida.

Prethodno je Kaluđerović u 15. minutu sa sedam metara realizovao akciju u kojoj su učestvovali još Miloš Dimitrijević i Evandro. Napadač crveno-belih je drugi pogodak postigao oštrim udarcem glavom iz peterca, posle centaršuta Kolumbijca Borhe sa leve strane.

Konačan rezultat postavio je Borha, takođe udarcem glavom, posle dodavanja Srđana Mijailovića sa leve strane. Mladi vezista crveno-belih u igru je ušao u 57. minutu umesto kapitena Nenada Kovačevića, što je bio njegov prvi meč posle pauze od mesec dana zbog povrede stopala.

Prva šansa u meču bila je u 13. minutu, kada se Borha lepim driblingom oslobodio protivničkog igrača na ivici šesnaesterca i šutirao u suprotan ugao, ali je golman gostiju Milan Lukač odličnom intervencijom lizbacio loptu u korner.

Na suprotnoj strani, Aleksandar Simić se u 40. minutu lako oslobodio Milana Vilotića i šutirao sa 17 metara, ali pored desne stative Zvezdinog gola.

Drugo poluvreme počelo je novim pritiskom domaćih igrača na gol OFK Beograda. U 50. minutu Marko Vešović je posle dva driblinga šutirao, ipak, neprecizno iz gostujućeg šesnaesterca.

Ubrzo posle toga u šansi se ponovo našao Kaluđerović, ali je njegov šut sa oko deset metara nogom odbranio Lukač.

Gosti su 15 minuta pre kraja bili u prilici da izjednače kada je Miloš Krstić sa 18 metara gađao u suprotan ugao, međutim, Bajković je odbranio taj udarac.

Zvezda se pobedom vratila na četiri boda zaostatka za vodećim Partizanom, koji je danas u Borči pobedio domaći BSK sa 1:0, dok je OFK Beograd deveti na tabeli Super lige.

Utakmica na beogradskoj "Marakani" igrana je pred oko 13.000 gledalaca.