Bajern dobio, Puki sačuvao Šalke

U drugoj današnjoj utakmici Hanover i Šalke odigrali su 2:2.

Golove za tim iz Minhena postigli su Mario Gomez i Frank Riberi. Bajern je vodio sa 2:0 do 28. minuta, a "fenjeraš" Augsburg izjednačio je u 59. golom Hađimea Hosogaija.

Augsburg je mogao da izjednači u 83. minutu, ali je golman Bajerna Manuel Nojer sjajno odbranio šut Edmonda Kaplanija.

Šalke je spasao Finac Temu Puki, koji je postigao oba gola za svoj tim, a ovo mu je bila prva utakmica koju je počeo u prvom timu u Bundesligi.

Šalke je poveo golom Pukija u 26. minutu, da bi Hanover izjednačio autogolom Kirjakosa Papadopulosa samo tri minuta kasnije. Domaćin je poveo u 59. golom Mohameda Abdelauea, da bi Puki doneo izjednačenje u 73. minutu.

Puki je došao u prvi tim pošto prvi centarfor Klas Jan Huntelar nije stigao da se oporavi od loma nosa, koji se desio u četvrtak u Ligi Evropa.

Šalke je pobedom mogao da se popne na drugo mesto, ali je sada pao na peto, sa tri boda više od Hanovera.