Kralj pada u paklu Pionira (20.45)!

Crno-beli imaju pobedu i dva poraza, a Madriđani dve pobede i jedan izgubljen meč. Partizan je u prošlom kolu kao domaćin bio bolji od belgijskog Šarlroa, dok je Real izgubio u Tel Avivu od Makabija.

"Dočekujemo odlični Real. Imaju pun roster na svim pozicijama, čeka nas izuzetno teška utakmica gde ćemo, uz pune tribine, dati sve od sebe. Videćemo šta će to doneti. Sigurno da smo protiv Cibone prvi put u sezoni odigrali u kontinuitetu svih 40 minuta odbranu. Ali, bez potcenjivanja Cibone, mislim da Real ima pre svega

bolje napadače na svim pozicijama, pa će nam zato biti mnogo teže da igramo odbranu u kontinuitetu. Ali, daćemo sve od sebe", rekao je Vladimir Lučić.

Šef stučnog štaba srpskog šampiona očekuje veoma težak meč i ističe kvalitet protivnika:

"Utakmica protiv ekipe koja je bila učesnik fajnal-fora prošle godine. Delimično su napravili remont ekipe, doveli nove igrače, tri zvučna pojačanja. Čeka nas ekipa koja ima skor 2-1 gde je i u drugoj i u trećoj utakmici, protiv Milana i Makabija, pokazala da zna da igra košarku i kada ima rezultatski plus, ali i da može da ima taj kvalitet da se vrati iz minusa. Znaju da igraju i poziciono, ali i jako dobro trče.

Dakle, pred nama je jako težak zadatak uopšte odigrati utakmicu sa Realom. Moramo da budemo koncentrisani svih 40 minuta, bez obzira da li imamo rezultatski minus ili plus. Oni će dobro znati to da iskoriste i da se ponašaju u obe situacije. Jako su iskusni, popunjeni na svim pozicijama i to odličnim igračima. Normalno, mi ćemo dati maksimum pred domaćom publikom, da izvučemo što više, da pomerimo našu igru za stepenik više. Trudićemo se da utakmica sa Realom bude živa 40 minuta", zaključio je Vladimir Jovanović.