PAO izgubio od CSKA, Barsa bolja od Sijene

U derbi meču Grupe D Barselona je kao domaćin ubedljivo pobedila Sijenu sa 92:75. Španci su tako nastavili maksimalan učinak ove sezone u Evroligi, dok je Sijena doživela prvi poraz posle tri pobede.

Pobedničku ekipu predvodio je bek Čak Edison sa 22 poena i šest skokova, dok je Bo Mekejleb postigao 20 poena za Sijenu.

Rezultat utakmice Panatinaiokos - CSKA posle 40 minuta bio je 71:71, a gosti iz Moskve slavili su u dodatnih pet minuta sa 7:5. Ramunas Šiškauskas je sa 14 poena bio najefikasniji pojedinac, dok je Nenad Krstić za 25 minuta upisao 13 poena i 11 skokova!

Miloš Teodosić je za 23 minuta dodao samo tri. U poraženoj ekipi Panatinaiokosa Kostas Kajmakoglu bio je najefikasniji sa 13 poena.

Grcima je ovo bio prvi poraz, dok CSKA nema nijedan izgubljen meč ove sezone u najjačem klupskom takmičenju.

U Grupi A Nansi je na svom terenu slavio protiv vodeće Kahe Laboral sa 90:85.