Hamilton najbrži , Fetel bez plasmana

Vozač Red Bula slavio je u 11 od prethodnih 18 trka, ali mu je u pretposlednjoj trci sezone pukla zadnja desna guma već u prvom krugu, zbog čega je morao u boks.

Mehaničari nisu uspeli da reše problem sa vozilom 24-godišnjeg Nemca, koji je i u trci za Veliku nagradu Abu Dabija startovao sa prve pozicije, pa je on morao da se oprosti od nade da će za dve nedelje u Brazilu izjednačiti rekord starijeg kolege i sunarodnika, koji iznosi 13 pobeda u sezoni. Šumaher je taj uspeh ostvario 2002. godine, vozeći Ferari.

Prvo mesto u trci za Veliku nagradu Abu Dabija pripalo je Britancu Luisu Hamiltonu iz Meklarena, koji je 55 krugova završio za 1 sat 37:11.886. Drugi je bio Španac Fernando Alonso iz Ferarija, sa 8.4 sekunde zaostatka, a treći još jedan Britanac i vozač Meklarena - Dženson Baton.

Hamilton je posle ispadanja Fetela preuzeo vodeću poziciju i dobrom vožnjom čuvao je do kraja trke. Bila je to njegova treća pobeda ove sezone.

Alonso je nekoliko puta uspeo da mu se približi, ali ne i da ga pretekne.

Baton je do treće pozicije došao u poslednjem krugu, pošto je iskoristio odlazak u boks Australijanca Marka Vebera iz Red Bula.

Trka u Ujedinjenim Arpaksim Emiratima prva je ove sezone posle koje se na podijumu nisu našli vozači Red Bula.