Partizan ubedljiv protiv Borca

Dvostruki strelac za crno-bele bio je Nemanja Tomić, u 17. i 77. minutu. Golove za domaći tim postigli su još Lazar Marković u 33, Zvonimir Vukić u 64. i igrač gostiju Filip Mladenović, koji je pet minuta postigao autogol.

Jedini pogodak za Borac dao je Jovan Radivojević, kada je u 41. minutu smanjio na 2:1.

Vodeći pogodak za Partizan postignut je iz slobodnog udarca sa 17 metara po sredini.

Na 2:0 povisio je mladi Marković, kada je posle solo prodora oštrim udarcem sa sedam metara poslao loptu u mrežu kroz noge gostujućeg golmana Nikole Milojevića.

U 41. minutu gosti iz Čačka realizovali su prvi šut ka golu Partizana. Povremeni reprezentativac Srbije Jovan Radivojević savladao je Vladimira Stojkovića preciznim udarcem sa oko sedam metar iskosa po desnoj strani domaćeg šesnaesterca.

Prvo poluvreme obeležili su promašaji Partizanovog napadača Marka Šćepovića, koji je dva puta pogodio stativu, a dva puta je iz dobrih pozicija za pogodak šutirao pravo u golmana Borca.

Okvir gostujućeg gola pogodio je i Marković u 13. minutu, kada je posle lepog dribilnga šutirao sa oko 14 metara.

U drugom poluvremenu Partizan je nastavio sa dominacijom, a prvi je gostujućem golmanu zapretio Tomić udarcem sa 15 metara, iskosa po desnoj strani. Lopta je, međutim, otišla preko gola.

Dva gola prednosti crno-belima vratio je Vukić posle akcije sa Šćepovićem, kroz sredinu Borčeve odbrane.

Najlepši pogodak u meču postigao je Tomić, kada je u 77. minutu sa ivice gostujuće šesnaesterca, iskosa levo, lobovao golmana Milojevića.

Konačan rezultat postavio je mladi reprezentativac Srbije Filip Mladenović, nespretnom intervencijom posle centaršuta Šćepovića sa leve strane, kada je kolenom zatresao mrežu svog gola u želji da spreči Mangu da se upiše u strelce.

Utakmici na stadionu Partizana prisustvovalo je oko 1.000 gledalaca.