Pobeda Juventusa za vrh tabele

Klub iz Torina poveo je u prvom poluvremenu kada je u 20. minute Simone Pepe glavom pogodio mrežu posle centaršuta Đorđa
Kijelinija.

I posle vođstva Juventus je nastavio sa napadima ali do kraja poluvremena Andrea Pirlo i Štefan Lihtštajner nisu bili precizni.

U nastavku utakmice napadačka igra 'stare dame' urodila je plodom kada je Alesandro Matri pogodio već u 48. minutu.

Do kraja meča pobedu Juventusa potvrdio je Klaudio Markizio golom u 65. minutu posle akcije Mirka Vučinića.

Parma je na svom terenu uspela da dođe do pete pobede u sezoni pošto je posle bolje igre u drugom poluvremenu postigla dva gola protiv Udinezea.

Strelci za Parmu bili su Dzonatan Biabjani i Sebastijan Đovinko iz penala. Udineze je porazom propustio priliku da se domogne prvog mesta na tabeli.

Sijena i Atalanta su u uzbudljivoj utakmici igrale nerešeno 2:2. Strelci za Sijenu bili su Gaetano Dagostino iz penala i Alesandro Gaci dok je oba gola za tim iz Bergama dao Herman Denis.

Đenova je u utakmici sa Novarom imala igrača manje od prvog poluvremena da bi pred kraj meča i igrač Katanije bio isključen što su Đenovljani iskoristili da dođu do pobede. Strelac jedinog pogotka bio je Portugalac Miguel Veloso u 87. minutu.

U prvom susretu dana Čezena je zabeležila prvu pobedu u sezoni pošto je u gostima savladala Bolonju sa 1:0. Prvu pobedu svom timu doneo je Marko Parolo golom u 84. minutu.

Pobedu u gostima ostvario je i Kjevo koji je slavio u Kataniji sa 2:1.