Đoković spasao meč loptu i pobedio!

Čeh je osvojio prvi set pošto je na startu dva puta oduzeo servis Đokoviću i poveo sa 4:0. Srpski teniser uspeo je da uzvrati jedan brejk a potom je u sledećem servis gemu Čeha imao tri brejk lopte ali ih nije iskoristio pa je Berdih uspešno priveo set kraju.

Najbolji teniser sveta otpočeo je bolje drugi set. Prvo je lako osvojio svoj servis gem da bi potom iskoristio drugu brejk loptu na servis protivnika i poveo sa 2:0.

POGLEDAJ FOTO GALERIJU: Novak pobedio Bedriha

Do kraja seta oba tenisera zadržala su servis pa je Đoković osvojio taj deo igre sa 6:3.

U odlučujućem setu posle velike borbe Berdih je uspeo da napravi brejk u šestom gemu i povede sa 4:2 da bi već u sledećem gemu srpski teniser uzvratio brejk.

POGLEDAJ VIDEO: Nole: Imao sam sreće!

U dvanaestom gemu posle dvostruke servis greške prvog tenisera sveta Berdih je imao meč loptu, ali je Đoković uspeo da dobije taj gem i odvede meč u tajbrejk.

Pole propuštene meč lopte Berdih je bio dekoncentrisan u tajbrejku što je srpski teniser znao da iskoristi i sa 7:3 osvoji taj deo igre i posle dva sata i 39 minuta zabeleži pobedu.

Đoković će u sredu u drugom kolu igrati protiv Davida Ferera.