Lil lako pobedio CSKA, remi Intera u Turskoj

U drugoj utakmici Grupe B Trabzonspor je u Turskoj remizirao sa italijanskim Interom 1:1.

Lil je poveo autogolom Vasilija Berezuckog u 49. minutu. Floran Balmon je prošao po desnoj strani, dodao do Muse Sova, a ruski reprezentativac je u pokušaju da izbije ispred protivnika, loptu poslao u svoju mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Sov u 64. minutu. Eden Hazard poslao je loptu u prazan prostor, na nju natrčao Džo Kol, ali je pogodio stativu. Na odbitak je natrčao Sov koji je bio brži od golmana domaćina Vladimira Gabulova.

Lil je bio dominantan, a prvu priliku u 20. minutu propustio je desni bek Matje Debuši koji je volej udarcem pogodio prečku.

U prvom poluvremenu najbolju šansu za CSKA imao je Alan Džagoev koji je iz kornera šutirao na gol, ali je Mikael Landro uspeo da "skine" loptu sa gol linije.

Lil je mogao da povede u 39. minutu kada je Sergej Ignjaševič intervenisao ispred Sova, a lopta došla do Franka Berije koji je sa nekoliko metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu Sov je ponovo bio najveća pretnja golmanu Gabulovu, ali je njegov šut sa desetak metara odbranio Gabulov.

Jedinu priliku za CSKA u drugom delu igre imao je Aleksadar Kauna kome je šut sa 30-ak metara odbranio Landro.

U Turskoj Inter je poveo u 18. minutu golom Rikarda Alvareza posle duplog pasa sa Dijegom Militom. Dvojac Argentinaca iz italijanskog tima "izigrali" su kompletnu odbranu turskog tima.

Konačnih 1:1 postavio je Halil Altintop u 23. minutu. On je posle dodavanja Gustava Kolmana šutirao sa 30-ak metara, a lopta se odbila od Valtera Samjuela i prevarila golmana Žulija Sezara.

U poslednjem kolu Grupe B Inter 7. decembra dočekuje CSKA, a Lil Trabzonspor.

Inter je obezbedio prvo mesto u grupi sa deset bodova, Trabzon je drugi sa šest, a CSKA i Lil imaju po pet bodova.