Remi Liverpula i Mančester sitija

Liverpul je na svom terenu igrao 1:1 sa vodećim timom Premijer lige Mančester sitijem, dok je duel Svonsija i Aston Vile završen bez golova.

Gosti su poveli u derbiju 13. kola golom Vinsenta Kompanija u 31. minutu, pošto se lopta posle centaršuta iz kornera od njegovog ramena odbila u gol.

Samo dva minuta kasnije Liverpul je izjednačio autogolom Džoleona Leskota, koji je skrenuo loptu posle šuta Čarlija Adama i prevario svog golmana Džoa Harta.

U finišu utakmice Mančester siti je ostao sa igračem manje, jer je isključen Mario Baloteli. Italijanski napadač ušao je u igru u 65. minutu, ali je u 77. i 83. dobio žute kartone.

Do kraja meča domaći fudbaleri stvorili su nekoliko šansi za gol, od kojih je najbolja bila posle šuta glavom Endija Kerola i odlične intervencije gostujućeg golmana.

Na suprotnoj strani Španac David Silva je bio u prilici da donese pobedu svom timu, ali ni posle nekoliko driblinga nije uspeo da prevari sunarodnika na golu Liverpula Pepea Rejnu.

Sitiju je ovo bio drugi remi ove sezone u Premijer ligi, uz 11 pobeda. Izabranici italijanskog trenera Roberta Mančinija nalaze se na vodećoj poziciji sa pet bodova više od gradskog rivala Mančester junajteda.

Liverpul je šesti na tabeli sa 23 boda, koliko ima i Arsenal.