Inter pobedio u Sijeni

U ostalim utakmicama 13. kola igranim danas Fiorentina je kao gost poražena od Palerma sa 2:0, Čezena je istim rezultatom kao domaćin pobedila Đenovu, dok su Kaljari i Bolonja igrali nerešeno 1:1.

U poslednjem meču ovog kola večeras će se sastati Milan i Kjevo iz Verone.

Bivši kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je ceo meč za Inter, kojem je ovo bila tek četvrta pobeda ove sezone u Seriji A.

Bivši šampion Italije trenutno je 12. na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Sijena, ali uz utakmicu više.

Čezena je pobedom protiv Đenove pobegla sa začelja tabele, na kojem se sada nalazi Leče.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Adrijan Mutu. Nekadašnji reprezentativac Rumunije prvi gol je postigao u 70. minutu iz penala, a drugi u 80. Gosti iz Đenove nisu uspeli da iskoriste igrača više, pošto je u 71. minutu domaćin ostao bez isključenog Nikole Ravalje.

Pobedu Palermu protiv Fiorentine doneli su Fabricio Mikoli golom u 22. i Josip Iličić u 73. minutu.

Bolonja je na gostovanju kod Kaljarija vodila golom Marka Di Vaja u 75. minutu, ali je devet minuta pre kraja iz penala izjednačio Daniele Konti.