Partizan ubedljiv protiv Hemofarma

Prvaku Srbije je za pobedu bila dovoljna jedna odlično odigrana četvrtina. U 21. minutu rezultat je bio 41:38 za Partizan, a onda su crno-beli napravili seriju od 20:2 i u poslednji deo igre ušlo se sa prednošću domaćina od 23 koša.

Oko 4.000 navijača Partizana na kraju utakmice ovacijama je pozdravilo Nikolu Pekovića, koji će za crno-bele najverovatnje odigrati samo još utakmicu protiv Makabija u Evroligi, a onda će se vratiti u Ameriku, jer su vlasnici NBA klubova i igrači nadomak dogovora o novom kolektivnom ugovoru.

Partizan je drugo poluvreme igrao bez pleja Ejsi Loa, koji je posle sudara pod košem sa jednim igračem Hemofarma nezgodno pao i povredio se. Očekuje se da će on ipak biti spreman za duel protiv Makabija.

Partizan: Lo, Kecman 2, Raduljica 10, Lučić 12, Milosavljević 13, Bogdanović, Katić 8, Božić 3, Čakarević 14, Đekić 4, Anđušić 3, Peković 13.

Hemofarm: Dangubić 8, Lambić 2, Maraš 13, Krstić 2, Mitrović, Otašević 5, Gagić 1, Šutalo 7, Savović 5, Pantić 6, Jeremić 11, Nešović.