Remi Napolija i Juventusa

Taj meč trebalo je da se igra 6. novembra, ali je odložen zbog poplava u Napulju.

Domaći tim poveo je u prvom poluvremenu sa 2:0 golovima Mareka Hamšika u 23. i Gorana Pandeva u 41. minutu, ali su gosti iz Torina u nastavku meča uspeli da izbegnu poraz.

Na 2:1 smanjio je Alesandro Matri, posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu. Nova dva gola prednosti Napoliju vratio je ponovo Goran Pandev u 68, ali je Juventus došao do izjednačenja pogocima Marsela Estigaribije u 72. i Simonea Pepea u 80. minutu.

Pre vodećeg gola u meču, Hamšik u 16. minutu nije iskoristio penal.

Reprezentativac Srbije Miloš Krasić bio je na klupi za rezervne igrače Juventusa, ali nije ulazio u igru.

Trener gostujućeg tima Antonio Konte prvu od tri izmene napravio je tek četiri minuta pre kraja utakmice.

Juventus, koji je vodeći tim na tabeli Serije A, sada ima dva boda više od Milana i Udinezea, dok se Napoli izjednačio na šestoj poziciji sa Romom i Katanijom. Sve tri ekipe imaju po 17 bodova.