Pobeda na oproštaju Pekovića

U još jednoj utakmici za sećanje, prvak Srbije je u fantastičnoj atmosferi potpuno zasluženo savladao jednu od najboljih evropskih ekipa i tri kola pre kraja prve faze takmičenja ima učinak od četiri pobede i tri poraza.

POGLEDAJ VIDEO: Partizan pobedio Makabi u Pioniru

Dobra vest za crno-bele je stigla i iz Milana, gde je Real pobedio ekipu Armanija, pa Partizan sada ima dve pobede više od italijanskog tima.

Na večerašnjoj utakmici, od Partizanovog dresa se oprostio Nikola Peković, koji se vraća u NBA ligu, a navijači su ga ispratili ovacijama.

Igrač utakmice bio je Milan Mačvan, koji u Partizanu igra na pozajmici iz Makabija.

Partizan je od početka krenuo veoma koncentrisano i u odbrani i u napadu i stalno je bio u vođstvu. Početkom druge četvrtine prednost crno-belih je iznosila 13 poena, a onda je Makabi između 15. i 20. minuta uspeo da se vrati i da na odmor ode sa manjkom od samo dva koša.

Treću četvrtinu Partizan je počeo izvanredno i Makabi punih pet minuta nije uspeo da postigne koš. To je vidljivo unervozilo igrače prvaka Izraela, a ulilo dodatno samopuzdanje domaćinima, pa se u završnicu meča ušlo sa sigurnom prednošču crno-belih.

U poslednjem minutu Makabi je ipak uspeo da zapreti i da smanji vođstvo Partizana na 70:68, da bi u poslednjih 30 sekundi, nemoćni da preokrenu rezultat, Izraelci dva puta pravili nesportske greške i tako olakšali Partizanu posao.

Partizan: Kecman 8, Raduljica 4, Jaramaz, Lučić 15, Milosavljević 2, Bogdanović, Katić 1, Božić 3, Čakarević 2, Mačvan 22, Anđušić, Peković 17.

Makabi: Papalukas 2, Hendriks 5, Smit 12, Blu 4, Elijahu 6, Farmar 11, Pnini 5, Burštajn 5, Ohajon 4, Džejms, Skorcanitis 10, Langford 7.

POGLEDAJ VIDEO: Oproštaj NIkole Pekovića