Zvezda izgubila od Makabija

Makabi je manje od 48 sati posle poraza od Partizana ponovo zaigrao u Pioniru i od početka se videlo da košarkaši izraelskog prvaka igraju sa malo energije i koncentracije. Promašili su čak deset od 29 slobodnih bacanja, u skoku su ostvarili minimalnu prednost i tek povremeno bi vezali nekoliko dobrih minuta igre.

Crvena zvezda je, s druge strane, u meč ušla veoma hrabro. Posle niza poraza, crveno-beli su večeras mogli da odigraju potpuno rasterećeno, jer su protiv jedne od najboljih evropskih ekipa bili autsajederi, i to su i uradili.

Od prvog do poslednjeg minuta izabranici Svetislava Pešića pružali su snažan otpor neuporedivo kvalitetnijem i iskusnijem protivniku i nisu dozvolili Makabiju da "prelomi" utakmicu.

U finišu susreta crveno-beli su uspeli da smanje vođstvo gostiju na samo dva poena (75:73) i to je bio signal igračima Makabija da poslednja dva minuta odigraju maksimalno koncentrisano i odgovorno, pa je izostala neizvesna zaršnica.

Uprkos ovom porazu, koji je bio očekivan i unapred upisan, oko 4.000 navijača, koliko ih se okupilo u Pioniru, mogli su da budu zadovoljni izdanjem Crvene zvezde, a pre svega borbenošću. Sa takvim pristupom igri, crveno-beli bi u nastavku regionalnog takmičenja konačno mogli da se konsolidiju i da sa nekoliko pobeda krenu ka gornjem delu tabele.

U narednom kolu, Crvena zvezda će u Zagrebu igrati protiv Cibone.

Crvena zvezda: Čović 3, Cvetković, Marković, Ilić 5, Lazić 10, Nedović 7, Lešić 9, Subotić 4, Nikolić, Milutinović 15, B. Popović 6, P. Popović 17.

Makabi: Papalukas, Hendriks 9, Smit 10, Blutental, Elijahu 11, Pnini, Ohajon 12, Šejer 6, Džejms 4, Skorcanitis 19, Langfort 12.