Udineze bolji od Intera

Jedini pogodak na meču koji se igrao u Milanu postigao je Mauricio Isla koji je u 73 minutu iskoristio pas Antonia Floro Florsa i pogodio mrežu domaćina.

Nekoliko minuta kasnije kapiten Intera Havijer Zanerti skrivio je penal i dobio drugi žuti karton zbog čega je morao da napusti utakmicu.

Udineze je imao šansu da povede sa dva nula i tako reši utakmicu ali je Anonio Di Natale najbolji strelac tima iz Udina promašio udarac sa 11 metara.

Do kraja meča koji je obilovao grubim startovima i žutim kartonima fudbaler Udinezea Damiano Feroneti dobio je svoj drugi žuti karton i napustio je teren pa je meč završen sa 10 fudbalera na obe strane.

Udineze je pobedom sustigao Milan na čelu tabele sa 27 bodova a Juventus koji ima 26 igra svoj meč sutra protiv Čezene.

Inter je ostao na 15. mestu sa samo 14 osvojenih bodova.

Napoli je u drugoj utakmici savladao poslednjeplasirani tim na tabeli Leče sa 4:2.

Napolitanci su meč rešili u prvom poluvremenu kada su sa tri gola na svom "San Paulu" rešili pitanje pobednika.

Za domaće su pogađali Ezekijel Laveci, Edinson Kavani i Blerim Džemaili.

Luis Muriel je smanjio u 54 minutu na 3:1 a pred kraj meča pobedu Napolija osigurao je Kavani svojim drugim pogotkom. U nadoknadi vremena Daniele Korvia postavio je konačan rezultat.

Napoli se pobedom popeo na peto mesto dok je Leče ostalo zakucano na dnu tabele sa osam bodova.