Kaluđerović doneo pobedu protiv Rada

Rad je poveo golom Ivana Rogača u 39, izjednačio je Evandro u 59. minutu, a pobedu Zvezdi doneo je Andrija Kaluđerović golom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Rogač je "građevinare" doveo u vođstvo kada je posle kornera sa leve strane Daria Božičića neometan glavom šutirao sa šest metara.

Udarcu iz ugla je prethodila odlična solo akcija Luke Milivojevića koji je prošao Li Adija i Nikolu Petkovića, ali je kapiten Zvezde Nenad Kovačević u poslednjem trenutku intervenisao i loptu izbacio u korner.

U 59. minutu fudbaler Rada Predrag Luka pokušao je da ispuca loptu, ali je Kovačević izblokirao, a ona se odbila do Evandra, koji je posle duplog pasa sa Kristijanom Borhom sa 14 metara iskosa desno savladao golmana domaćih Branislava Danilovića.

Pobedu Zvezdi od 2:1 doneo je Kaluđerović koji je sa sedam metara skrenuo loptu u gol domaćih posle dobrog pasa Petkovića sa leve strane.

Rad je bolje ušao u utakmicu, imao više udaraca u gol, a Zvezda je uglavnom pokušavala lošim udarcima Darka Lazovića iz daljine.

U drugom poluvremenu Rad se povukao i teško je dolazio do šesnaesterca gostuju, a Zvezda je krenula znatno agresivnije.

U 74. minutu Bruno Mezenga je zakasnio da glavom zahvati loptu posle centaršuta Lazovića iz prekida sa desne strane.

Zvezda je do pobedonosnog gola mogla i u 86. minutu, ali je šut Mikića glavom izblokirao jedan fudbaler Rada.

Dva minuta kasnije i domaćini su mogli do gola, ali je Slavko Perović šutirao preko gola posle centaršuta Nemanje Andrića.

Navijači Zvezde na početku drugog poluvremena imali su koreografiju sa likom bivšeg predsednika i legende kluba Dragana Džajića, čime su istakli da podržavaju njegov povratak na neku od klupskih funkcija, kao što se proteklih dana pisalo u medijima.

Utakmici je prisustvovalo oko 2.000 gledalaca, a nije bilo navijača Rada koji su nezadovoljni jer se meč igrao na stadionu Obilića umesto na Banjici.