Eliminisani Mančesteri, goleada Liona u Zagrebu

Olimpik iz Liona uspeo je da prestigne Ajaks na drugom mestu Grupe D i obezbedi plasman među 16 najboljih klubova u Evropi, iako je klub iz Amsterdama uoči utakmica 6. kola imao tri boda prednosti i bolju gol-razliku. Ajaks je kao domaćin poražen od prvoplasiranog Real Madrida sa 3:0, dok je Olimpik u Zagrebu pobedio Dinamo sa čak 7:1.

Moskovski CSKA pobedio je Inter u Milanu sa 2:1 i iskoristio remi 0:0 između Trabzonspora i Lila u Francuskoj. Rusi su do ovog kola bili poslednji na tabeli, ali su uspeli da zauzmu drugo mestu u Grupi B, iza Intera, i plasiraju se u šesnaestinu finala.

U Grupi A Napoli je u gostima savladao Viljareal sa 2:0, čime je zadržao drugo mesto iza Bajern Minhena, koji je ugostima poražen od Mančester Sitija sa 2:0.

Eliminacija Mančester junajteda predstavlja najveće iznenađenje u dosadašnjem toku takmičenja, pošto je izabranicima trenera Aleksa Fergusona večeras bilo dovoljno i nerešeno u Bazelu.

Domaćin je, međutim, poveo već u 9. minutu golom Marka Strelera. Na 2:0 povisio je Aleksandar Frej u 80. minutu. Konačan rezultat, 2:1, postavio je Fil Džons minut pre kraja.

Kapiten Mančester junajteda i bivši reprezentativac Srbije Nemanja Vidić zamenjen je u 44. minutu zbog povrede kolena. Umesto njega u igru je ušao Džoni Evans.

Prvo mesto u Grupi C zauzela je Benfika koja je golom Oskara Kardoza u 7. minutu u Lisabonu pobedila rumunski Ocelul.

Real je u Amsterdamu već posle prvih 45. minuta imao vođstvo od 2:0 golovima Kaljehona i Gonsala Iguaina, ali situacija u tom trenutku nije bila dobra po Lion, koji je imao 1:1 protiv Dinama, iako su Zagrepčani imali igrača manje zbog isključenja Jerka Leka u 28. minutu.

Dinamo je poveo u 40. minutu preko Matea Kavčića, a pet minuta kasnije izjednačio je Bafetimbi Gomis. Bio je to njegov prvi od četiri gola večeras.

U drugom poluvremenu usledila je goleada francuske ekipe za pobedu od
7:1.

Ruski CSKA je golom Vasilija Berezutskog tri minuta pre kraja utakmice u Milanu došao do pobede od 2:1 i plasmana u narednu rundu takmičenja. Prethodno je Sejdu Dumbija u 50. minutu doveo goste u vođstvo, a minut kasnije izjednačio je Esteban Kambijaso.

Mančester Siti je sigurnom igrom uspeo da pobedi Bajern Minhen sa 2:0, ali engleskoj ekipi ta pobeda nije ništa donela pošto je Napoli Golovima Gekana Ilnera u 65. i Mareka Hamšika u 76. minutu pobedio poslednjeplasirani Viljareal.