Crno-beli izgubili u Belgiji

Partizan nije uspeo da dva kola pre kraja takmičenja u grupama obezbedi plasman u narednu, eliminacionu fazu, pa će priliku za to imatu u narednom kolu na teškom gostovaju u Madridu, protiv Reala 14. decembra, i u Beogradu s milanskim Armanijem 22. decembra.

POGLEDAJ VIDEO: Šarloa - Partizan 84:79

U meču s belgijskim timom košarkaši Partizana imali su svoje šanse, a naročito dobro su odigrali u prvom delu meča, kada su imali prednost veću od 10 poena (28:17).

Šarloa: Hil 15, Velš 13, Hamilton 3, Grin 9, Ovenke, Ridik 5, Žadin, Malet 22, Peninik, Moraj, Beghin, Šengelia 17.

Partizan: Lo 22, Kecman 10, Raduljica 10, Jaramaz, Lučić 3, Milosavljević 9, Bogdanović, Katić 10, Božić 5, Čakarević, Katić 10, Anđušić.

U nastavku utakmice Šarlroa je uspeo da izjednači i da preokrene rezultat u svoju korist i uđe u neizvesnu završnicu. Partizan je dva minuta pre kraja gubio sa dva poena (77:79), ali je posle nekoliko grešaka ispustio šansu da osvoji bodove u ovom meču.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Ejsi Lo sa 22 poena, dok je u ekipi Šarlroa Demond Malet postigao 22, a Tornike Šengelija 17.

Partizan sada ima četiri pobede i četiri poraza, dok je Šarlroa posle pet poraza uspeo da zabeleži drugu pobedu ove sezone u Evroligi.