Rakočević srušio Barsu!

Najzaslužniji za pobedu oslabljene Sijene (igrala bez Mekejleba, Lavrinoviča i Kaukenasa) bio je srpski internacionalac Igor Rakočević koji je meč završio sa 21 poenom.

Rakočević je u poslednjih deset minuta, kada se utakmica lomila ubacio 13 poena, uključujući i poslednja dva slobodna bacanja.

U redovima Barselone briljirao je Erazem Lorbek sa 22 poena. Huan Karlos Navaro nije imao svoje veče, ubacio je samo osam koševa uz samo dva pogođena šuta iz igre (1/6 za dva, 1/4 za tri). Kosta Perović je za deset minuta imao učinak od pet poena i tri skoka.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su u Bambergu domaći Brose Basket sa 82:68, čime su došli do velike šanse da u poslednjem kolu Grupe B ostvare plasman među 16 najboljih ekipa Evrolige.

Litvanski klub sada ima isti učinak kao tim iz Bamberga - tri pobede i šest poraza, ali će u 10. kolu, 21. decembra, biti domaćin poslednjeplasiranom Zagrebu, dok Nemci gostuju u Atini kod Panatinaikosa.

Izabranike srpskog trenera Aleksandra Trifunovića večeras su predvodili Soni Vims i Mantas Kalnietis sa po 14 poena, dok je Marko Popović dodao 13, a Tomas Delininkaitis 12. Paulius Jankunas imao je učinak od deset poena i čak 14 skokova.

Na suprotnoj strani, u ekipi Brose Basketa istakao se Predrag Šuput sa 16 poena, dok je Entoni Taker imao 12 skokova.

U meču Grupe C, u kojoj se takmiči beogradski Partizan, Makabi je u Tel Avivu bio bolji od Anadolu Efesa sa 96:57.