Dortmund ubedljiv u Frajburgu

Dortmund sada ima 34 boda, tri manje od Bavaraca, dok je Frajburg ostao na poslednjem mestu Bundeslige sa 13.

Strelci za aktuelnog šampiona Nemačke bili su Robert Levandovski u 7. i 70, Ilkaj Gundogan u 44. i Kevin Groskrojrc u 59. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Jan Rozental u 34. minutu.

Ekipa Nirnberga pobedila je na gostovanju u Leverkuzenu domaći Bajer sa 3:0 i tako pobegla iz zone ispadanja. Bajer je ostao šesti na tabeli.

Golove za goste postigli su Danijel Didavi u 8, Jens Hegeler u 22. i Tomas Pekhart u 73. minutu.

Volfsburg je sa 1:0 pobedio na svom terenu Štutgart pogotkom Sebastijana Poltera u 74. minutu.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović bio je među rezervnim igračima gostujućeg tima, ali nije ulazio u igru.

Za razliku od njega, Gojko Kačar je do 75. minuta bio u postavi Hamburga, koji je kao domaćin igrao 1:1 sa Augzburgom.

Istim rezultatom završen je i meč Hofenhajm - Herta.