Bekam: Upornost je ključ pobede

NIRNBERG, 15. juna 2006. (Beta-Rojters) - Kapiten fudbalske reprezentacije Engleske, Dejvid Bekam, ocenio je večeras da je njegova ekipa došla do pobede od 2:0 protiv Trinidada i Tobaga zahvaljujući velikoj upornosti.
"Nismo odustajali. To je naša poruka - nikada ne odustaj! To je poruka koju uvek šaljemo", rekao je Bekam nakon utakmice koju je Engleska dobila golovima u poslednjih sedam minuta.
Reprezentacija Engleske pobedila je Trinidad i Tobago 2:0 golovima Pitera Krauča u 83. i Stivena Džerarda u zaustavnom vremenu.
Nakon tog meča Engleska se plasirala u drugi krug takmičenja a nakon narednog kola znaće se da li će takmičenje završiti na prvom ili drugom mestu tabele Grupe B.
Za prvi gol Engleske, osim strelca Krauča, zaslužan je bio i kapiten Bekam koji je odlično centrirao svom visokom napadaču.
Drugi gol je postignut bukvalno u poslednjim trenucima meča kada je Džerard pogodio mrežu odličnim šutom levom nogom.
"Uvek postoji izvesna doza nervoze kada igrate utakmici koju morate da pobedite. Dobra stvar je to što smo postigli golove u drugom poluvremenu, što nam se odavno nije desilo", kazao je Bekam.
Utakmicu je obeležio i povratak u reprezentaciju napadača Mančester junajteda Vejna Runija, nakon ozbiljne povrede stopala.
Mladi reprezentativac Engleske je ušao u utakmicu sa klupe u 58. minutu, nakon čega je njegov tim zaigrao znatno brže i odlučnije.