Silva vratio Siti na vrh‎

Jedini pogodak usledio je posle kontre. Baloteli je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao, Šćešni je odbranio, odbijenu loptu na kratko je izbio Fermalen ispred Aguera, tako sprečio siguran gol, ali i asistirao Davidu Silvi kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Robin Van Persi je postigao gol, ali iz ofsajda, arbitar je možda propustio priliku da dosudi i penal za Arsenal posle igranja rukom Mike Ričardsa, a prilike za goste ostale su neiskorišćene zahvaljujući sjajnim odbranama Džoa Harta.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u utakmici 16. kola Premijer lige u gostima Kvins Park Rendžers sa 2:0 i pretekli na vrhu tebele gradskog rivala Siti koji kasnije danas igra utakmicu protiv Arsenala.

Junajted je poveo već u drugom minutu kada je na asistenciju Antonija Valensije Vejn Runi pogodio je mrežu domaćina. Pobedu gostiju, 12 u sezoni, osigurao je Majkl Kerik kada je u 58. minutu postavio konačan rezultat.