Poraz Sitija, pobeda Evertona

U drugoj današnjoj utakmici, Sanderlend je na svom terenu pobedio Mančester siti sa 1:0, golom Dong Von Đija u 92. minutu.

Siti je tako propustio priliku da napravi razliku u odnosu na prvog pratioca, gradskog rivala Junajted, koji je juče kod kuće izgubio od Blekburna 3:2. Oba tima sada imaju po 45 bodova. Treći je Totenhem sa 39.

Pobedonosni gol za VBA postigao je Viktor Aničebe, koji je ušao u igru u 65. minutu, a to mu je bila prva utakmica od avgusta.

Nigerijski napadač uhvatio je loše odbijenu loptu defanzivca Pola Šarnera i postigao je gol iz blizine tri minuta pre kraja meča.

Everton je ovom pobedom došao sa 12. na deveto mesto tabele. VBA je nastavio da ove sezone bude najneefikasniji tim u Premijer ligi kod kuće, pošto je u 10 utakmica dao samo sedam golova.