Pobede Milana i Juventusa

Milan je zabeležio pobedu od 2:0 protiv Atalante u Bergamu a trijumf šampionu Italije doneo je Zlatan Ibrahimović iz penala u 22. Minutu da bi tri boda potvrdio Kevin Prins Boateng pogotkom i finišu utakmice.

Milan se pobedom ponovo našao na prvom mestu tabele sa 37. Bodova pošto ga je na čelu nakratko pretekao Udineze koji je ranije danas savladao Čezenu.

Posle 17 utakimaca isti broj bodova kao Milan skupio je i Juventus koji je takođe trijumfovao na gostovanju.

Ekipa iz Torina pobedila je na gostovanju na jugu Italije Leče sa 1:0. Jedini pogodak za "staru damu" postigao je napadač Alesandro Matri u 27 minutu.

On je u igru ušao samo četiri minuta ranije pošto je zamenio povređenog Fabija Kvaljarelu.

Ubedljivu pobedu u gostima zabeležila je i Fiorentina koja je sa 3:0 savladala Novaru. Dva gola za firentice postigao je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić dok je kapiten Rikardo Montolivo jednom pogodio mrežu.

Pobedu na svom terenu zabeležila je Roma pošto je sa 2:0 pobedila Kijevo. Oba gola postigao je kapiten "vučice" Frančesko Toti iz penala.

Do pobede na svom terenu došli su i Kaljari koji je sa 3:0 slavio protiv Đenove kao i Bolonja koja je pobedila Kataniju sa 2:0.

Posle ubedljivih pobeda Lacija i Intera u subotu u 17. kolu Serije A nijedna utakmica nije završena nerešenim rezultatom ili bez golova.

U prostaloj utakimci večeras će se sastati Palermo i Napoli.