Zvezda dobila Budućnost u Železniku

Ovo je Zvezdi bila druga pobeda u novoj godini, pošto je u prošlom kolu u gostima pobedila Hemofarm. Crveno-beli su tako ostvarili petu pobedu u sezoni, dok je Budućnost pretrpela peti poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sava Lešić sa 13 poena, dok je Budućnost predvodio Džermejn Anderson sa 15.

Zvezda je odlično počela meč i povela sa 10:0, ali je ta prednost mogla da bude i veća da domaći košarkaši nisu promašili šest penala. Podgoričani su prve poene iz igre postigli tek oko dva minuta pre kraja prve četvrtine.

Crveno-beli su držali prednost skoro do kraja utakmice, kada je Budućnost na dva minuta pre kraja završila seriju od 9:0 i izjednačila na 53:53.

Obe ekipe propustile su tada nekoliko prilika, a Zvezda nije postigla koš više od pet minuta. Domaći tim vratio je prednost penalima Filipa Čovića i jednim bacanjem Omara Tomasa na 56:53.

Podgoričani su prišli na poen zaostatka, a onda je Omar Tomas 40 sekundi pre kraja pogodio trojku. Budućnost je uspela da uzvrati košem, a onda je Čović sa još dva penala vratio četiri poena prednosti koja su rešila meč.