Delfini potopili crvenu furiju

"Drago mi je da smo pobedili na startu. Bilo je gešaka kao posledica prevelike želje da što pre rešimo pitanje pobednika. Uspeli smo da se smirimo i čestitam ekipi, ovo je zaista veliki trijumf. Sada nam slede Nemci, a sa njima se nikad ne zna i biće teško", rekao je Nikola Rađen.

On je u meču sa Španijom već prepoznatljivo dobroj igri u odbrani dodao i dva odlična gola sa distance.

"Ne znam, možda je ovo mač sa dve oštrice da odmah igramo tešku utakmicu. U prvoj četvrtini nisam znao gde se nalazim, posle je sve došlo na svoje", rekao je Duško Pijetlović koji je otvorio seriju golova Srbije da bi potom i postigao poslednji pogodak na meču.

On je pred početak EP imao i problema sa povredom, ali je u bazenu pokazao da je to iza njega, a posle meča izjavio je da ne oseća nikakve posledice povrede.

Utakmica je počela odbranom Slobodana Sora posle šuta iz peterca Giljerma Moline da bi se već u sledećem napadu Pijetlović odlično snašao i pogodio mrežu Injakija Agilara.

Uzvratili su Španci tek u drugoj četvrtini, serijom od dva gola i došli u vođstvo da bi izjednačio Stefan Mitrović. Potom su po jednom pogodili Ivan Peres i Rađen za 3:3 na poluvremenu.

U nastavku se dobroj odbrani i sjanom Slobodanu Soru pridružio i efikasan napad, pa su Udovičić i Rađen odveli Srbiju na dva gola razlike pred poslednji deo meča. Tada je Srbija stabilnom igrom i sa dve odlične kontre koje su realizovali Udovičić i Pijetlović privela meč kraju.

Najefikasniji u Srbiji je bio kapiten Vanja Udovičić sa tri gola, po dva su postigli Nikola Rađen i Dušко Pijetlović, a velikom broju odbrana Soro je dodao i dva odbranjena peterca.

Kod Španaca dva puta je pogađao Rikardo Perone.

U ostalim utakmicama Grupe B Hrvatska je savladala Rumuniju sa 10:7, dok je Crna Gora ubedljivo trijumfovala nad Nemačkom sa 13:7.

Srbija sledeći meč igra u utorak od 14.30 protiv Nemačke.

Srbija - Španija 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1)

Igrač više: Srbija 11 (3), Španija 8 (3). Dva igrača više: Srbija 1 (1). Peterci: Španija 2 (0).

Srbija: Soro, Šaponjić, Gocić, Udovičić 3, Ćuk, Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Rađen 2, Filipović, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović.

Španija: Agilar, Mario Garsija, Malarah, Širanji, Molina 1, Mingvel 1, Galjego, Espanjol, Vales, Perone 2, Perez 1, Ksavijer Garsija, Lopez.