Bajern pao u Menhengladbahu ‎

Borusija je povela u 11. minutu pogotkom Marka Rojsa. Golu je prethodila velika greška golmana gostiju Manuela Nojera koji je izašao iz kaznenog prostora, loše ispucao loptu koja je stigla do Rojsa, a mladi nemački reprezentativac ju je sa oko 30 metara sproveo u praznu mrežu Bajerna.

Prednost domaćim fudbalerima doneo je Patrik Herman koji je u 41. minutu iskoristio odličan pas Mike Hankea i sa oko 10 metara savladao Nojera.

Herman je u 72. minutu povećao prednost na 3:0. On je posle dobrog prodora i dodavanja Rojsa sam izašao ispred Nojera, obišao ga i loptu plasirao u prazan gol gostiju.

Jedini gol za Bavarce postigao je Bastijan Švajnštajger kada je posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru Borusije sa pet metara "zakucao" loptu u gol.

Borusija je pobedom izbila na drugo mesto na tabeli Bundeslige i sada za vodećim Bajernom zaostaje samo jedan bod.