Pobede Dortmunda i Bajera

Dvostruki strelci za aktuelnog šampiona na gostovanju u Hamburgu bili su Robert Levandovski, u 37. i 83. minutu i Jakub Blažčikovski, u 58. i 76, a vodeći gol postigao je Kevin Groskrojc u 16. minutu.

Jedini gol za domaći tim dao je Paolo Gerero četiri minuta pre kraja utakmice.

U prvoj utakmici prolećnog dela sezone, posle 11 mečeva pauze zbog povrede, za Borusiju je ponovo igrao reprezentativac Srbije Neven Subotić.

On je odigrao ceo meč, dok je Gojko Kačar igrao prvo poluvereme u ekipi Hamburga.

Borusija se pobedom izjednačila na vodećoj poziciji Bundeslige sa Bajernom iz Minhena i Šalkeom, dok je Hamburg ostao na 14. poziciji.

Bajer je u Leverkuzenu na poluvremenu vodio sa 2:0 protiv Majnca, autogolom Zdeneka Pospeča u 11. i pogotkom Manuela Fridriha, ali su gosti početkom drugog poluvremena uspeli da izjednače preko Eugena Polanskog i Marka Kaligurija.

Pobedu domaćem timu, koji je sada šesti na tabeli, doneo je Lars Bender golom u 70. minutu.

Majnc je ostao na 15. mestu, sa bodom više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.