Španija dobila Hrvatsku

Španija je, i pored mnogo bolje igre u drugom delu, dugo stizala prednost Hrvatske stečenu u prvom poluvremenu, najviše zahvaljujući odbranama hrvatskog golmana Mirka Alilovića, ali je u završnici povela i zasluženo pobedila.

U izjednačenoj utakmici, i po kretanju rezultata i po pruženoj igri, Španija je bolje otvorila meč i povela sa 4:1, ali je Hrvatska sa sedam uzastopnih golova došla do 8:4 i prednost bez većih problema održala do poluvremena.

U drugom delu Španija je zaigrala znatno bolje, pre svega u odbrani, dok je u napadu najveću pretnju hrvatskom golu predstavljala desna strana španskog napada.

Desno krilo Viktor Tomas dao je pet golova i bio najefikasniji u španskom timu, dok je desni bek Edvardo Gurbindo postigao tri gola.

Mirko Alilović je odlično branio u tim trenucima i na kraju imao ukupno 12 odbrana, ali su Španci i pored toga od 19:21 u 51. minutu uspeli da meč preokrenu u svoju korist i pobede sa 24:22.

Pored golmana Alilovića, u hrvatskoj reprezentaciji su zapaženi bili još Ivan Čupić sa pet golova i Blaženko Lacković sa četiri.