Danska bolja od Nemačke

Dance je predvodio Aders Egert Jensen sa sedam golova. Hans Lindberg dao je pet, a Mikel Hansen i Tomas Mogensen po četiri, a istakao se i golman Niklas Landin sa 16 odbrana.

U reprezentaciji Nemačke Uve Genshajmer, Kristof Teuerkauf, Lars Kaufman i Mihael Has postigli su po četiri gola.

Nemački rukometaši su bolje počeli i već posle pet minuta napravili prednost 5:1. Međutim, tada su Danci krenuli da igraju bolju odbranu i u 21. minutu prvi put poveli.

Do kraja prvog poluvremena Skandinavci su postepeno povećavali prednost i na odmor otišli sa tri gola viška 17:14.

Nemci u drugom poluvremenu uspeli su da drže priključak, a 13 minuta do kraja golom Genshajmera i da se približe se na samo gol zaostatka. Ipak, Danci su do kraja meča ostali skoncentrisani i zabeležili važnu pobedu u borbi za polufinale.

Utakmici u Beogradskoj areni prisustvovalo je nekoliko hiljada gledalaca, a veću podršku imali su danski rukometaši.

Danska su zabeležili drugu pobedu u drugoj fazi Prvenstva i sada imaju četiri boda, dok su Nemci ostali na pet.