Orlovi izgubili od Makedonije

Utakmica nije imala takmičarskog značaja, jer je Srbija ranije obezbedila plasman u polufinale, dok Makedonija nije imala šanse za plasman u polufinale.

Polufinalni mečevi igraju se u petak, a Srbija se sastaje sa Hrvatskom, dok u drugoj utakmici igraju Španija i Danska.

Najbolji u srpskom timu bio je Marko Vujin sa pet golova, dok je Žarko Šešum postigao četiri.

Makedonce je predvodio Kiril Lazarov sa 10 golova. U makedonskom timu istakao se i golman Borko Ristovski sa 15 odbrana.

U prvom poluvremenu meč je bio izjednačen, a Makedonce je "držao" Kiril Lazarov koji je u tom delu igre dao sedam golova.

Makedonci su u 19. minutu imali prednost od tri gola, ali su srpski rukometaši to anulirali odličnom igrom i golovima Petra Nenadića.

Rukometaši Srbije su držali priključak do kraja poluvremena i na odmor otišli sa golom zaostatka.

Prvu prednost Srbiji na utakmici doneo je Rastko Stojković u 38. minutu, ali su makedonski rukometaši uspeli da se vrate u meč i ponovo dođu do vođstva.

Srbija je poslednji gol postigla preko Marka Vujina za 19:19 u 52. minutu, a onda su Makedonci postigli tri uzastopna gola za konačnu pobedu 22:19.

Beogradska Arena nije večeras bila puna, a meč je gledalo oko 10.000 navijača, uglavnom Makedonaca.