Jankovićeva se oprostila od Olimpijskih igara u Pekingu

PEKING, 15. avgusta 2008. (Beta) -Srpska teniserka Jelena Janković izgubila je u petak u četvrtfinalu turnira na Olimpijskim igrama u Pekingu od Ruskinje Dinare Safine rezultatom 2:1 (2:6, 7:5, 6:3).

U meču koji je trajao dva časa i 20 minuta, Jankovićeva je samo u drugom setu uspela pa parira raspoloženoj ruskoj teniserki.

Prvi set Ruskinja je lako dobila rezultatom 6:2, dok je Jankovićeva uspela da se vrati u meč i drugi set reši u svoju korist rezultatom 7:5.

Safina je u trećem setu napravila brejk kod rezultata 2:1 i povela u odlučujućem setu sa 3:1. U nastavku seta, Safina je igrala sigurno, dok Jankovićeva nije uspela da nametne svoj stil igre. Ruskinja je uspela da napravi još jedan brej i rutinski privede meč kraju.

Safina će se u polufinalu turnira u Pekingu sastati sa domaćom takmičarkom Li Na, koja je ranije eliminisala Amerikanku Venus Vilijams.