Serija nerešenih rezultata u Bundesligi

Šalke je propustio priliku da se izjednači na vodećoj poziciji sa Borusijom Dortmund, pošto je na svom terenu igrao 1:1 sa Majncom, koji je 11. na tabeli.

Gosti su poveli u 15. minutu golom Mohameda Zidana, a izjednačio je Činedu Obasi u 59.

Bajer je u Leverkuzenu dva puta vodio protiv gostujućeg Štutgarta, u meču koji su obe ekipe završile sa igračem manje.

Domaćin je poveo preko Stefana Kislinga u 11. minutu, a izjednačio je Žulijan Šajber u 23. drugi gol za Bajer postigao je Sajmon Rolfs iz penala u 47. minutu, a gosti su izbegli poraz zahvaljući Martinu Harniku golom minut pre kraja utakmice.

U ekipi Bajera zbog dva žuta kartona isključen je Mihal Kadlec u 63. minutu, a kod gostiju je meč pre kraja završio Kristijan Molinaro, koji je dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi.

Hofenhajm i Augzburg igrali su, takođe, 2:2, dok je jedinu pobedu u ovim utakmicama ostvario Hanover u Berlinu.

Gosti su pobedili Hertu sa 1:0, golom Mohameda Abdelauea u 68. minutu. Herta je utakmicu završila bez isključenog Sebastijana Njumana. On je u 75. minutu dobio drugi žuti karton.

U poslednjem današnjem duelu Hamburg u 18.30 dočekuje Bajern iz Minhena.