Pobede Reala i Barselone

Atletik iz Bilbaoa i Espanjol igrali su u uzbudljivom meču nerešeno 3:3 dok je do minimalne pobede došla Majorka koja je bila bolja od Betisa.

Lideri na tabeli došli su do trijumfa pogotkom Serhija Ramosa koji je u 18. minutu posle centaršuta Mesuta Ozila glavom zatresao mrežu domaćina.

Fudbaleri Barselone pobedili na "Kamp Nou" ekipu Real Sosijedada rezultatom 2:1 (1:0) , golove za Katalonce su postigli Telo i Mesi

U zanimljivom susretu između Atletik Bilbaoa i Espanjola, Bakijci su prvi došli do vođstva sredinom prvog poluvremena pogotkom Oskara De Markosa.

Espanjol je preokrenuo golovima Romarika u 33. minutu i Vladimira Vajsa početkom drugog poluvremena.

U 58. minutu najbolji strelac Bilabaoa Fernando Ljorente izjednačio da bi sedam minuta kasnije Havijer Martinez ponovo Atletik doveo u vođstvo.

Izgledalo je da će tri boda ostati na 'San Mamesu', ali je u nadoknadi vremena Huan Albin izjednačio i doeneo bod Espanjolu.

Majorka je savladala Betis, a jedini gol na meču delo je Gonzala Katsra a Betis je imao igrača manje od 75. minuta kada je drugi žuti karton dobio Mario.