Jovanovski pobedila za 2:2 protiv Belgije, odlučiće dubl

Meč u gradu Šarlroa u Belgiji trajao je jedan sat i 19 minuta, a pobednika duela prvog kola odlučiće dubl u kojoj će za Srbiju igrati Bojana Jovanovski i Aleksandra Krunić.

Jovanovski je odlično počela meč i na startu povela sa 4:0 u gemovima, oduzevši protivnici dve brejk lopte.

Srpska teniserka je prvi set dobila sa 6:2, a u drugom je bilo neizvesnije, pošto je Belgijanka osvojila četiri gema na svoj servis.

Ipak, pri vodstvu 4:4 u drugom setu, Jovanovski je došla do tri brejk prilike, a iskoristila je drugu i došla u priliku da servira za meč.

U poslednjem gemu srpska teniserka je, koja je 105. na svetskoj rang listi, iskoristila je drugu meč loptu i donela svojoj reprezentaciji izjednačenje 2:2 u pobedama.