Lin i dalje u centru pažnje

Nova zvezda američke košarke Džeremi Lin postigao je odlučujuću trojku za pobedu Njujorka u gostima nad Torontom od 90:87, čime je produžio seriju svog tima na šest uzastopnih pobeda.

Lin je proglašen za igrača nedelje u Istočnoj konferenciji, a meč sa Reptorsima završio je sa 27 poena i 11 asistencija. Ključnu trojku postigao je 0,9 sekundi pre kraja, ali je pre toga postigao još jednu za izjednačenje na 87:87. Amari Stodemajer imao je 21 poen i osam skokova u svom prvom meču posle povratka u tim.

Toronto je imao vođstvo i od 17 poena, ali je Njujork uspeo da se vrati u meč. Najefikasniji u Torontu bio je Hose Kalderon sa 25 poena.

San Antonio je produžio pobedničku seriju na devet utakmica trijumfom u gostima nad Detroitom od 99:95. Tim Dankan je predvodio Spurse sa 18 poena i 13 skokova. Toni Parker je u poslednje 73 sekunde postigao sedam poena i tako pomogao timu iz Teksasa da stigne vođstvo domaćih od 16 poena.

Najefikasniji u Detroitu bio je Rodni Staki sa 23 poena.

Majami je u gostima bez problema u gostima pobedio Indijanu sa 105:90, a meč je praktično rešen na poluvremenu, kada su Hitsi postigli 68 poena, uz 29 poena prednosti. Najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 23 poena, dok je Dejvid Vest postigao 14 poena za Pejserse.

Los Anđeles Lejkersi su u kod kuće pobedili Atlantu sa 86:78, nadoknadivši zaostatak u trećoj četvrtini. Pobednike je predvodio Pau Gasol sa 20 poena i 13 skokova, dok je Kobi Brajant završio meč sa 15 poena.

U tim Atlante vratio se Vladimir Radmanović i za 28 minuta u igri imao je pet poena uz dva skoka.

Toronto - Njujork 87:90

Indijana - Majami 90:105

Detroit - San Antonio 95:99

Čikago - Sakramento 121:115

Memfis - Hjuston 93:83

Oklahoma - Juta 111:85

Denver - Feniks 109:92

Portland - Vašington 109:124