Zenit bolji od Benfike

Revanš meč u Lisabonu igraće se 6. marta.

Domaći tim do pobede je došao dva minuta pre kraja, golom Romana Širokova, iako su gosti u prethodnom napadu izjednačili na 2:2 preko Oskara Kardosa.

Prethodno su Portugalci poveli sa 1:0 golom Maksija Pereire u 20. minutu, a domaćin je preokrenuo zahvaljujući Širokovu u 27. i Segeju Semaku u 71. minutu.

Kod oba gola Benfike slabo je reagovao golman Jurij Ževnov. Prvo je kratko odbio loptu posle slobodnog udarca sa oko 20 metara koji je izveo Kardoso, a onda mu je ona ispala i kod pogotka za 2:2. U toj akciji loše je reagovala kompletna odbrana ruskog tima.

Najlepši pogodak u meču dao je Semak, kada je u 71. minutu doneo prednost svojoj ekipi od 2:1 na asistenciju Vladimira Bistrova.

On je udarcem petom iz peterca realizovao jednu od najlepših akcija u Ligi šampiona ove sezone.

Prethodno je Aleksandar Keržakov, takođe, odigrao dodavanje petom, a Bistrov centrirao a da lopta nije pala na zemlju.

Mladi reprezentativac Srbije Nemanja Matić igrao je ceo meč u postavi Benfike, dok je bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Luković sve vreme bio na klupi Zenita, a njegov saigrač Danko Lazović je meč propustio zbog povrede.