FA kup: Remi Čelsija i Birmingema ‎

Posle nerešenog rezultata na svom "Stamford bridžu", Čelsi će morati da se bori za plasman u narednu rundu na gostovanju drugoligašu.

Birmingem je iznenadio londonski klub u 20 minutu kada je Dejvid Marfi pogodio za goste. Čelsi se vratio u igru pogotkom Danijela Staridža u 62. minutu.

Ipak, do kraja meča Čelsi nije uspeo da dođe do pobede, pa će o plasmanu u najboljih osam odlučivati revanš u Birmingemu.

Plasman u narednu rundu obezbedio je Everton koji je golovima Denisa Strakualursija i Rojstona Drentea pobedio člana Čempionšipa, Blekpul.

I Milvol, koji je takođe, člam engleske druge lige nije uspeo da se probije pored tima iz elitnog takmičenja.

Bolji od njih bili su fudbaleri Boltona koji su kao gosti trijumfovali sa 2:0 golovima Rjua Mijačija i Davida Ngoga.

Čast čempionšipa odbranio je Lester koji je u gostima sa 2:1 nadigrao premijerligaša Norič.

Lester je poveo na početku meča golom Šona Sejnt Ledžera da bi za 1:1 u prvom poluvremenu pogodio Vesli Hulahan.

Pobedu Lesteru doneo je napadač Dejvid Nadžent golom u 71. minutu.

Kasnije danas sastaju se Sanderlend i Arsenal.