San Antonio upisao desetu uzastopnu pobedu

Među najzaslužnijim za pobedu gostiju bio je Geri Nil, koji je 5,7 sekundi pre kraja četvrte četvrtine preciznim šutem za tri poena doneo produžetak.

On je potom u finišu dodatnog perioda novom trojkom doneo vođstvo San Antoniju od 101:98, a prednost je uvećao Toni Parker sa linije slobodnih bacanja. Domaći igrači su uspeli samo da smanje razliku "zakucavanjem" Blejka Grifina 10 sekundi pre kraja meča.

Najefikasniji u San Antoniju bio je Parker sa 30 poena, uz 10 asistencija, dok je Nil postigao 17 poena, a Tim Dankan imao 11 poena i 17 skokova.

Los Anđeles Kliperse predvodili su Blejk Grifin sa 22 poena i 20 skokova i Rendi Foj i Kris Pol sa po 21 poenom.

San Antoniju je ovo bila 20 pobeda u prethodnih 21 duela sa Klipersima.

Nju Džersi je prekinuo niz od osam poraza, pošto je u noći između subote i nedelje bio bolji od Čikaga sa 97:85.

Goste su do pobede predvodili Deron Vilijams sa 29 poena i osam asistencija, Kris Hemfris sa 24 poena, 18 skokova i pet asistencija, Maršon Bruks sa 19 poena i Šeldon Vilijams sa 14 skokova i osam poena.

U ekipi Čikaga su Karlos Buzer i Majk Džejms postigli po 16 poena, a Luol Deng i Taj Gibson po 14.

Portland je na svom terenu pobedio Atlantu sa 97:77, a srpski internacionalac Vladimir Radmanović igrao je 22 minuta za gostujući tim i imao učinak od jednog poena, jedne asistencije, jednog skoka i jedne blokade.

Pobedu kao domaćin ostvario je i Memfis, koji je sa 104:103 bio bolji od Golden Stejta.