Partizan osvojio Kup

Utakmica je odigrana pred oko 4.000 gledalaca u niškoj hali "Čair".

Crvena zvezda je vodila samo na početku utakmice, a Partizan je brzo preokrenuo rezultat u svoju korist, poveo sa 17:12 i prvu četvrtinu završio sa 17:14.

U nastavku meča "crno-beli" su i dalje imali inicijativu i nisu dozvolili Crvenoj zvezdi da nametne svoj tempo, pa je do kraja prvog poluvremena Partizan uspeo da dođe do prednosti od pet poena (32:27).

"Crveno-beli" su odlično počeli treću četvrtinu, kada su smanjili prednost protivnika na 42:40, međutim, Partizan je ponovo zaigrao angažovanije i brzo povećao razliku.

U poslednjoj četvrtini Crvena zvezda više nije mogla da izdrži takav ritam, što su "crno-beli" iskoristili da mirno uđu u završnicu, povećaju razliku do maksimalnih 13 poena i sasvim zasluženo dođu do još jednog trofeja.

"Crno-belima" je ovo peta uzastopna titula u nacionalnom kupu.

Partizan je u polufinalu savladao Radnički iz Kragujevca sa 96:75, dok je Crvena zvezda pobedila Hemofarm sa 71:65.