CSKA nerešeno protiv Reala

Bio je to prvi medjusobni duel u istoriji ova dva kluba, a revanš će se igrati 14. marta u Madridu.

Gosti su poveli golom Kristijana Ronalda u 28. minutu, a izjednačio je Švedjanin Pontus Verblum u trećem i poslednjem minutu sudijske nadoknade utakmice.

Portugalac je savladao golmana Sergeja Čepčugova udarcem iz prve sa 12 metara, posle nekoliko grešaka u odbrani Moskovljana, dok je izjednačujući pogodak postignut posle centaršuta sa desne strane i gužve u šesnaestercu Reala.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić igrao je za CSKA do 82. minuta, kada je zamenjen.

U ranije odigranim mečevima osmine finala Lige šampiona Lion je kao domaćin pobedio Apoel sa 1:0, Barselona je sa 3:1 bila bolja od Bajera u Leverkuzenu, Milan je na svom terenu savladao Arsenal sa 4:0, a Zenit Benfiku sa 3:2.